loading image

با توجه به اینکه رمزعبورِ (Password)، محافظت کننده اطلاعات ما می‌باشد، پس باید رمزعبوری را برای انواع اطلاعاتمان انتخاب کنیم تا براحتی قابل حدس زدن یا نفوذ نباشند.
در مجموعه آموزشی آنتوبا به شما روش‌ها و نکاتی را آموزش دادیم که بتوانید رمزعبوری انتخاب کنید که براحتی قابل حدس زدن یا نفوذ نباشد.

بسیاری از رمزعبورها با استفاده از حدس زدن (انسان یا نرم افزار) پیدا می‌شوند. ولی هر چقدر که رمز عبور پیچیده‌تر باشد، پیدا کردن آن هم برای انسان و هم برای نرم افزار مشکل‌تر و زمانبرتر خواهد بود. پس همیشه سعی کنید رمز عبوری انتخاب کنید که پیچیده باشد. یعنی هم شامل حروف بزرگ و کوچک باشد، هم اعداد، هم حروف اضافه و هم شامل علائم باشد. همچنین طول (تعداد حرف) رمز عبور شما نیز بیشتر از 8 حرف باشد. هرچه رمز عبور شما پیچیده‌تر و طول آن بیشتر باشد، امکان پیدا شدن آن نیز ضعیف‌تر و بسیار زمانبرتر خواهد بود.

همانطور که گفته شد، در مجموعه آموزشی آنتوبا، به شما آموزش دادیم که چگونه رمزعبوری انتخاب کنید که امنیت آن بالا باشد و قابل حدس زدن یا نفوذ نباشد.
شما می‌توانید از طریق فرم زیر، رمزعبوری برای خودتان انتخاب کنید که قابل حدس زدن و یا نفوذ نباشد. باز هم تأکید می‌کنیم که رمز عبور شما هرچه پیچیده‌تر باشند، شکستن آن نیز زمانبرتر خواهد بود. پس پیشنهاد می‌کنیم که تمامی گزینه‌های زیر را علامت‌دار کنید تا رمزعبوری برای شما تولید شود که امنیت بالایی داشته باشد.

تولید رمزعبور قوی و ایمن
مثال: amin
مثال: aMiN BahRami
مثال: Amin12 Bah45ra7mi
شامل: (~,!,@,#,$,%,^,&,*,-,_,+,=)
شامل: ?,/,>,<,',",;,.,:, ,
شامل: {,},[,],(,)